Göçmen Ranch

Çiftliğimiz 1928 yılında Şakir Göçmen tarafından kurulan müessesenin süt ihtiyacını karşılamak için açılmıştır. Daha sonra oğulları Resai ve Kemal Göçmen’in çalışmaları sonucu 1977 yılında bugünkü durumuna getirilmiştir.

Çiftlik 250 dönüm arazi içine hayvan otlatma yeri ve mera olarak planlanmıştır. Ayrıca içinde bir adet doğal gölet bulunmaktadır.Çiftlikte 250 adet büyükbaş hayvan, 300 baş koyun ve keçi ağırlıklı küçük baş hayvan bulunmaktadır.

Bunlar tesislerin süt ihtiyacını karşılamak için arazi içinde bakılmaktadır.Ayraca çiftlikte çeşitli kümes hayvanları , geyik, lama, devekuşu, flemingo, çeşitli sülün, turna, buflon ve kameron koyunları, değişik koyun cinsleri, cüce keçiler, sürüleri koruyan safkan kangal köpekleri ve değişik köpek cinsleri bulunur.Biniclikle ilgili 110 atımız bulunmaktadır. Irısh,Draugh,Pony pony, Shetland, arap ve safkan ingiliz yarış atları bulunmaktadır.

Tesisimizde, 2 açık, 2 kapalı manej, amatör ve profesyonel biniciler için her türlü imkan bulunmaktadır. European Pony Club standartlarında her yaşa ve seviyeye uygun eğitim programları arasında dresaj, üst seviyede binicilik, engel atlama, orman turları yer almaktadır. Biniciler engel atlamada temel eğitimden başlayıp en üst seviyelere kadar ulaşabilir at sahibi olmadan kulübün atlarıyla çeşitli yarışmalara katılabilirler.

Web Sitesi : www.gocmenranch.com